Vishay Dale IHLP3232DZER150M1A
Part No.:
IHLP3232DZER150M1A
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232DZER150M1A.pdf
Description:
INDUCT WW SNGL COIL MISC
Comments
IHLP3232DZER150M1A Specifications
Series:
IHLP-3232DZ-1A
Package/Case:
Nonstandard
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.9 A
Current - Saturation (Isat):
3.7A
DC Resistance (DCR):
65.3mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
10.3MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)