Vishay Dale IHLP3232DZER220M5A
Part No.:
IHLP3232DZER220M5A
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232DZER220M5A.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 3.7A 110.21 MOHM
Shipping
Inventory:531
Comments
IHLP3232DZER220M5A Specifications
Series:
IHLP-3232DZ-5A
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.7 A
Current - Saturation (Isat):
3.8A
DC Resistance (DCR):
110.21mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
9MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.322" L x 0.322" W (8.18mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)