Vishay Dale IHLP3232DZER2R2M01
Part No.:
IHLP3232DZER2R2M01
Description:
FIXED IND 2.2UH 10.5A 13.7 MOHM
Comments
IHLP3232DZER2R2M01 Specifications
Series:
IHLP-3232DZ-01
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
10.5 A
Current - Saturation (Isat):
23A
DC Resistance (DCR):
13.7mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
33MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)