Vishay Dale IHLP3232DZER2R2M51
Part No.:
IHLP3232DZER2R2M51
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232DZER2R2M51.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 11.5A 12.5 MOHM
Comments
IHLP3232DZER2R2M51 Specifications
Series:
IHLP-3232DZ-51
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
11.5 A
Current - Saturation (Isat):
14A
DC Resistance (DCR):
12.5mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
32MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.322" L x 0.322" W (8.18mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)