Vishay Dale IHLP3232DZER330M51
Part No.:
IHLP3232DZER330M51
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232DZER330M51.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 3.1A 159.43 MOHM
Comments
IHLP3232DZER330M51 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHLP-3232DZ-51
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.1 A
Current - Saturation (Isat):
3.2A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
159.43mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
6.1MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.322" L x 0.322" W (8.18mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)