Vishay Dale IHLP3232DZER4R7M01
Part No.:
IHLP3232DZER4R7M01
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232DZER4R7M01.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 7.25A 32MOHM SMD
Comments
IHLP3232DZER4R7M01 Specifications
Series:
IHLP-3232DZ-01
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.25 A
Current - Saturation (Isat):
15A
DC Resistance (DCR):
32mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)