Vishay Dale IHLP3232DZER4R7M11
Part No.:
IHLP3232DZER4R7M11
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232DZER4R7M11.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 8A 22.6 MOHM SMD
Comments
IHLP3232DZER4R7M11 Specifications
Series:
IHLP-3232DZ-11
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8 A
Current - Saturation (Isat):
8.7A
DC Resistance (DCR):
22.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
17MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)