Vishay Dale IHLP3232DZER4R7M51
Part No.:
IHLP3232DZER4R7M51
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232DZER4R7M51.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 7.2A 28.46 MOHM
Comments
IHLP3232DZER4R7M51 Specifications
Series:
IHLP-3232DZ-51
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.2 A
Current - Saturation (Isat):
9.1A
DC Resistance (DCR):
28.46mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
18MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.322" L x 0.322" W (8.18mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)