Vishay Dale IHLP3232DZER5R6M11
Part No.:
IHLP3232DZER5R6M11
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232DZER5R6M11.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 7.4A 28.6MOHM SM
Comments
IHLP3232DZER5R6M11 Specifications
Series:
IHLP-3232DZ-11
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.4 A
Current - Saturation (Isat):
7.6A
DC Resistance (DCR):
28.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
15MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)