Vishay Dale IHLP3232DZER5R6M51
Part No.:
IHLP3232DZER5R6M51
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232DZER5R6M51.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 6.9A 31.67 MOHM
Comments
IHLP3232DZER5R6M51 Specifications
Series:
IHLP-3232DZ-51
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.9 A
Current - Saturation (Isat):
9A
DC Resistance (DCR):
31.67mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
18MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.322" L x 0.322" W (8.18mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)