Vishay Dale IHLP3232DZER6R8M11
Part No.:
IHLP3232DZER6R8M11
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232DZER6R8M11.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 7A 33.4 MOHM SMD
Comments
IHLP3232DZER6R8M11 Specifications
Series:
IHLP-3232DZ-11
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7 A
Current - Saturation (Isat):
6.7A
DC Resistance (DCR):
33.4mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
13MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)