Vishay Dale IHLP3232DZERR68M51
Part No.:
IHLP3232DZERR68M51
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP3232DZERR68M51.pdf
Description:
FIXED IND 680NH 21.5A 3.53 MOHM
Comments
IHLP3232DZERR68M51 Specifications
Series:
IHLP-3232DZ-51
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
21.5 A
Current - Saturation (Isat):
16.2A
DC Resistance (DCR):
3.53mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
51MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.322" L x 0.322" W (8.18mm x 8.18mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)