Vishay Dale IHLP4040DZER2R2M01
Part No.:
IHLP4040DZER2R2M01
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP4040DZER2R2M01.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 12A 9 MOHM SMD
Shipping
Inventory:509
Comments
IHLP4040DZER2R2M01 Specifications
Series:
IHLP-4040DZ-01
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12 A
Current - Saturation (Isat):
25.6A
DC Resistance (DCR):
9mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)