Vishay Dale IHLP4040DZER330M11
Part No.:
IHLP4040DZER330M11
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP4040DZER330M11.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 4.4A 94.5MOHM SMD
Shipping
Inventory:915
Comments
IHLP4040DZER330M11 Specifications
Series:
IHLP-4040DZ-11
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.4 A
Current - Saturation (Isat):
4A
DC Resistance (DCR):
94.5mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)