Vishay Dale IHLP4040DZER6R8M11
Part No.:
IHLP4040DZER6R8M11
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP4040DZER6R8M11.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 9A 19.3 MOHM SMD
Shipping
Inventory:626
Comments
IHLP4040DZER6R8M11 Specifications
Series:
IHLP-4040DZ-11
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
7.5A
DC Resistance (DCR):
19.3mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)