Vishay Dale IHLP5050CEER100M06
Part No.:
IHLP5050CEER100M06
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP5050CEER100M06.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 7A 30.86 MOHM SMD
Comments
IHLP5050CEER100M06 Specifications
Series:
IHLP-5050CE-06
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7 A
Current - Saturation (Isat):
14A
DC Resistance (DCR):
30.86mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)