Vishay Dale IHLP5050CEER1R0M06
Part No.:
IHLP5050CEER1R0M06
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP5050CEER1R0M06.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 24A 3.21 MOHM SMD
Comments
IHLP5050CEER1R0M06 Specifications
Series:
IHLP-5050CE-06
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
24 A
Current - Saturation (Isat):
40A
DC Resistance (DCR):
3.21mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)