Vishay Dale IHLP5050EZER4R7M01
Part No.:
IHLP5050EZER4R7M01
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP5050EZER4R7M01.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 12A 15 MOHM SMD
Comments
IHLP5050EZER4R7M01 Specifications
Series:
IHLP-5050EZ-01
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12 A
Current - Saturation (Isat):
27A
DC Resistance (DCR):
15mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)