Vishay Dale IHLP5050FDER220M5A
Part No.:
IHLP5050FDER220M5A
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP5050FDER220M5A.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 8.3A 33.49MOHM SM
Comments
IHLP5050FDER220M5A Specifications
Series:
IHLP-5050FD-5A
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8.3 A
Current - Saturation (Isat):
5.5A
DC Resistance (DCR):
33.49mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
6.43MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.522" L x 0.508" W (13.26mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max):
0.252" (6.40mm)