Vishay Dale IHLP5050FDER4R7M8A
Part No.:
IHLP5050FDER4R7M8A
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP5050FDER4R7M8A.pdf
Description:
IHLP-5050FD-8A 4.7 20% ER E3
Shipping
Inventory:763
Comments
IHLP5050FDER4R7M8A Specifications
Series:
IHLP-5050FD-8A
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
19.7 A
Current - Saturation (Isat):
18.5A
DC Resistance (DCR):
7.93mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
15.8MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 180°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max):
0.252" (6.40mm)