Vishay Dale IHLP5050FDER4R7MA1
Part No.:
IHLP5050FDER4R7MA1
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP5050FDER4R7MA1.pdf
Description:
IHLP-5050FD-A1 4.7 20% ER E3
Shipping
Inventory:398
Comments
IHLP5050FDER4R7MA1 Specifications
Series:
IHLP-5050FD-A1
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
13.5 A
Current - Saturation (Isat):
30A
DC Resistance (DCR):
11.2mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.525" L x 0.508" W (13.34mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max):
0.252" (6.40mm)