Vishay Dale IHLP6767DZER220M11
Part No.:
IHLP6767DZER220M11
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP6767DZER220M11.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 7.2A 46.97MOHM SM
Shipping
Inventory:436
Comments
IHLP6767DZER220M11 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHLP-6767DZ-11
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.2 A
Current - Saturation (Isat):
6.2A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
46.97mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)