Vishay Dale IHLP6767DZER3R3M11
Part No.:
IHLP6767DZER3R3M11
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP6767DZER3R3M11.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 20.5A 7.3MOHM SM
Comments
IHLP6767DZER3R3M11 Specifications
Series:
IHLP-6767DZ-11
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
20.5 A
Current - Saturation (Isat):
14A
DC Resistance (DCR):
7.3mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)