Vishay Dale IHLP6767DZER470M11
Part No.:
IHLP6767DZER470M11
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP6767DZER470M11.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 5A 108.46MOHM SMD
Shipping
Inventory:249
Comments
IHLP6767DZER470M11 Specifications
Series:
IHLP-6767DZ-11
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5 A
Current - Saturation (Isat):
4.3A
DC Resistance (DCR):
108.46mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)