Vishay Dale IHLP6767GZER100M8A
Part No.:
IHLP6767GZER100M8A
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP6767GZER100M8A.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 16A 10.91MOHM SMD
Shipping
Inventory:358
Comments
IHLP6767GZER100M8A Specifications
Series:
IHLP-6767GZ-8A
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
16 A
Current - Saturation (Isat):
13A
DC Resistance (DCR):
10.91mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
7.7MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 180°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)