Vishay Dale IHLP6767GZER150M8A
Part No.:
IHLP6767GZER150M8A
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP6767GZER150M8A.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 12.5A 16.96 MOHM
Shipping
Inventory:234
Comments
IHLP6767GZER150M8A Specifications
Series:
IHLP-6767GZ-8A
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12.5 A
Current - Saturation (Isat):
13A
DC Resistance (DCR):
16.96mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
8.55MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 180°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)