Vishay Dale IHLP6767GZER220M5A
Part No.:
IHLP6767GZER220M5A
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP6767GZER220M5A.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 11.7A 22.27 MOHM
Comments
IHLP6767GZER220M5A Specifications
Series:
IHLP-6767GZ-5A
Package/Case:
Nonstandard
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
11.7 A
Current - Saturation (Isat):
11A
DC Resistance (DCR):
22.27mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
5.79MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)