Vishay Dale IHLP6767GZER3R3M01
Part No.:
IHLP6767GZER3R3M01
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP6767GZER3R3M01.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 28A 3.88MOHM SMD
Comments
IHLP6767GZER3R3M01 Specifications
Series:
IHLP-6767GZ-01
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
28 A
Current - Saturation (Isat):
54A
DC Resistance (DCR):
3.88mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)