Vishay Dale IHLP6767GZER3R3M5A
Part No.:
IHLP6767GZER3R3M5A
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP6767GZER3R3M5A.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 32.2A 3.27 MOHM
Shipping
Inventory:398
Comments
IHLP6767GZER3R3M5A Specifications
Series:
IHLP-6767GZ-5A
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
32.2 A
Current - Saturation (Isat):
32A
DC Resistance (DCR):
3.27mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
16.5MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)