Vishay Dale IHLP6767GZER4R7M5A
Part No.:
IHLP6767GZER4R7M5A
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP6767GZER4R7M5A.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 24A 5.23MOHM SMD
Comments
IHLP6767GZER4R7M5A Specifications
Series:
IHLP-6767GZ-5A
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
24 A
Current - Saturation (Isat):
26A
DC Resistance (DCR):
5.23mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
14MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)