Vishay Dale IHLP6767GZER820M11
Part No.:
IHLP6767GZER820M11
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP6767GZER820M11.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 5.5A 91.7MOHM SMD
Shipping
Inventory:521
Comments
IHLP6767GZER820M11 Specifications
Series:
IHLP-6767GZ-11
Package/Case:
Nonstandard
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.5 A
Current - Saturation (Isat):
4.5A
DC Resistance (DCR):
91.7mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
2.6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)