Vishay Dale IHLP6767GZER8R2M01
Part No.:
IHLP6767GZER8R2M01
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP6767GZER8R2M01.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 18A 10.66MOHM SM
Shipping
Inventory:159
Comments
IHLP6767GZER8R2M01 Specifications
Series:
IHLP-6767GZ-01
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
18 A
Current - Saturation (Isat):
25A
DC Resistance (DCR):
10.66mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)