Vishay Dale IHLP6767GZER8R2M11
Part No.:
IHLP6767GZER8R2M11
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP6767GZER8R2M11.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 21A 8.1 MOHM SMD
Shipping
Inventory:799
Comments
IHLP6767GZER8R2M11 Specifications
Series:
IHLP-6767GZ-11
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
21 A
Current - Saturation (Isat):
18A
DC Resistance (DCR):
8.1mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)