Vishay Dale IHLP6767GZERR56M01
Part No.:
IHLP6767GZERR56M01
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP6767GZERR56M01.pdf
Description:
FIXED IND 560NH 56A 1.05MOHM SMD
Shipping
Inventory:254
Comments
IHLP6767GZERR56M01 Specifications
Series:
IHLP-6767GZ-01
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
56 A
Current - Saturation (Isat):
88A
DC Resistance (DCR):
1.05mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)