Vishay Dale IHLP8787MZER1R0M5A
Part No.:
IHLP8787MZER1R0M5A
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLP8787MZER1R0M5A.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 69A 0.89 MOHM SMD
Shipping
Inventory:311
Comments
IHLP8787MZER1R0M5A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHLP-8787MZ-5A
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
69 A
Current - Saturation (Isat):
71A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
0.89mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
25.7MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)