Vishay Dale IHLW5050CEER3R3M01
Part No.:
IHLW5050CEER3R3M01
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLW5050CEER3R3M01.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 12A 12 MOHM SMD
Comments
IHLW5050CEER3R3M01 Specifications
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12 A
Current - Saturation (Isat):
27A
DC Resistance (DCR):
12mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)