Vishay Dale IHLW5050CEER5R6M01
Part No.:
IHLW5050CEER5R6M01
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHLW5050CEER5R6M01.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 9.5A 19 MOHM SMD
Comments
IHLW5050CEER5R6M01 Specifications
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9.5 A
Current - Saturation (Isat):
19A
DC Resistance (DCR):
19mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)