Vishay Dale IHSR1616ABER33NM01
Part No.:
IHSR1616ABER33NM01
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIHSR1616ABER33NM01.pdf
Description:
FIXED IND 33NH 37A 1.15 MOHM SMD
Comments
IHSR1616ABER33NM01 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHSR-1616AB-01
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
33 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
37 A
Current - Saturation (Isat):
41A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1.15mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
856MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.180" L x 0.160" W (4.57mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)