Vishay Dale IMC1210SY151J
Part No.:
IMC1210SY151J
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIMC1210SY151J.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 65MA 15 OHM SMD
Comments
IMC1210SY151J Specifications
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
65 mA
DC Resistance (DCR):
15Ohm Max
Q @ Freq:
15 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
6.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
796 kHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)