Vishay Dale IMC1812BN1R5J
Part No.:
IMC1812BN1R5J
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIMC1812BN1R5J.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 410MA 600MOHM SM
Comments
IMC1812BN1R5J Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
410 mA
DC Resistance (DCR):
600mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
70MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)