Vishay Dale IMC1812RV220J
Part No.:
IMC1812RV220J
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIMC1812RV220J.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 180MA 3.2 OHM SMD
Comments
IMC1812RV220J Specifications
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
180 mA
DC Resistance (DCR):
3.2Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
13MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)