Vishay Dale IMC1812RV331K
Part No.:
IMC1812RV331K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIMC1812RV331K.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 85MA 14 OHM SMD
Comments
IMC1812RV331K Specifications
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
85 mA
DC Resistance (DCR):
14Ohm Max
Q @ Freq:
40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
3.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)