Vishay Dale IMC1812RV4R7J
Part No.:
IMC1812RV4R7J
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIMC1812RV4R7J.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 315MA 1 OHM SMD
Comments
IMC1812RV4R7J Specifications
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
315 mA
DC Resistance (DCR):
1Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
35MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)