Vishay Dale IMC1812RV820K
Part No.:
IMC1812RV820K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIMC1812RV820K.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 120MA 7 OHM SMD
Comments
IMC1812RV820K Specifications
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
120 mA
DC Resistance (DCR):
7Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)