Inolux IN-P36BTEG
Part No.:
IN-P36BTEG
Manufacturer:
Inolux
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
4-SMD, J-Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIN-P36BTEG.pdf
Description:
LED GREEN CLEAR 4PLCC SMD
Shipping
Inventory:376
Comments
IN-P36BTEG Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Inolux
Series:
Package/Case:
4-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
Green
Configuration:
Lens Color:
Lens Transparency:
Clear
Millicandela Rating:
6000mcd
Lens Style:
Round with Domed Top
Lens Size:
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3V
Current - Test:
30mA
Viewing Angle:
60°
Mounting Type:
Surface Mount
Wavelength - Dominant:
523nm
Wavelength - Peak:
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
4-PLCC
Size / Dimension:
3.60mm L x 3.10mm W