Vishay Dale ISC1210EB47NM
Part No.:
ISC1210EB47NM
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDISC1210EB47NM.pdf
Description:
FIXED IND 47NH 495MA 260MOHM SMD
Comments
ISC1210EB47NM Specifications
Type:
Wirewound
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
47 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
495 mA
DC Resistance (DCR):
260mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
1GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)