Vishay Dale ISC1812BN120J
Part No.:
ISC1812BN120J
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDISC1812BN120J.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 265MA 1 OHM SMD
Comments
ISC1812BN120J Specifications
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
265 mA
DC Resistance (DCR):
1Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
22MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)