Vishay Dale ISC1812BN6R8K
Part No.:
ISC1812BN6R8K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDISC1812BN6R8K.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 306MA 750MOHM SM
Comments
ISC1812BN6R8K Specifications
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
306 mA
DC Resistance (DCR):
750mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
32MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)