Vishay Dale ISC1812BNR18K
Part No.:
ISC1812BNR18K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDISC1812BNR18K.pdf
Description:
FIXED IND 180NH 468MA 320MOHM SM
Comments
ISC1812BNR18K Specifications
Type:
Wirewound
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
180 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
468 mA
DC Resistance (DCR):
320mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:
350MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25.2 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)