Vishay Dale ISC1812EB100K
Part No.:
ISC1812EB100K
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDISC1812EB100K.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 279MA 900MOHM SMD
Comments
ISC1812EB100K Specifications
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
279 mA
DC Resistance (DCR):
900mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
25MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)